Data wydarzenia: 24.07.2016 20:00 - 24.07.2016 23:00
Miejsce wydarzenia: Siedlce, ul. Berka Joselewicza tuż przy CKiS.

Koncerty dwóch libańskich chórów oraz orkiestry z tego kraju będą atrakcją kulturalną Światowych Dni Młodzieży w Siedlcach. Początek plenerowych występów o godz. 20.00 w niedzielę, 24 lipca na ul. Berka Joselewicza tuż przy CKiS.

Saint Rafqa`s Choir (Chór Świętej Rafki) ma reputację jednego z czołowych i cenionych chórów libańskich. Chór powstał z inicjatywy i działa pod dyrekcją Siostry Marany Saad. "Specjalizuje się" w wykonywaniu chóralnej, liturgicznej muzyki maronickiej, ale prezentuje też muzykę klasyczną i narodową muzykę libańską.

Chór działa od 2010 roku w ramach Instytutu Muzycznego Św. Rafki ("Saint Rafqa’s Institute of Music") w libańskim mieście Jrabta.  Chór edukuje w zakresie chóralnej muzyki kościelnej, głównie liturgicznej maronickiej, zarówno w wydaniu zespołowym jak i solowym. Libański chór ma też swoją reprezentację "dziecięcą".

Drugi chór to młodzieżowy zespół "Jesus Ma Joie" (Jezus moją radością). Ta też libańska grupa, koncertująca w swoim rodzinnym kraju oraz w innych częściach świata. Chór wykona - specjalnie przygotowane na tę okazję - piosenki przedwojennej, polskiej tancerki, aktorki i piosenkarki Hanki Ordonówny, która po wyjściu z Armią Andersa z Sowietów, zmarła w Libanie w 1950 roku.

Obu chórom będzie towarzyszyła libańska orkiestra. Ostatnim akcentem muzycznym niedzielnego wieczoru 24 lica będzie koncert dwóch, siedleckich zespołów młodzieżowych: Upstream i Apple Pie. (ok. 21.30).

W przypadku złej pogody koncerty odbędą się w Sali Teatralnej CKiS przy ul. Świrskiego 31.